Пряна курочка

Фото - Фото - пряна курочка

Як готувати

Прийшовши додому абсолютно розбитою і втомленою, виявила, що в холодильнику немає навіть чергової пачки готові пельмені, щоб нагодувати чоловіка, який в той момент ще «зависав» на роботі зі понаднормові. У магазин йти рішуче не хотілося, почала ритися в морозилці і ... отрила - два «старовинних» курячих стегенця. Поклала розморожуватися, а сама пішла відпочивати.

Але їх «старовину» треба було якось замаскувати, тривіальна жарка на сковорідці не підходила. : ((((І ось тут мені на очі попалися залишки мелених прянощів від різдвяної випічки - мускат, гвоздика, кориця, запашний і білий перець, кардамон. Змішала все це господарство з крапелькою рослинного масла, сіллю і чорним перцем, обмазала стегенця. Але і тут моя фантазія не зупинилася - гуляти, так гуляти! Як і для різдвяної випічки замочила родзинки, трохи кураги, цитрусові цукати, почистила кисло-солодкі яблука, нарізала їх великими шматками і облила лимонним соком.



Але потрібен був ще й гарнір. Окремо нічого варити смажити не хотілося, і так само від великої ліні я просто добре вимила картоплю (чистити не стала - терпіти цього не можу), розрізала її на половинки. Взяла найбільшу чавунну сковорідку, злегка промазала її рослинним маслом, поклала картоплю зрізами вгору, не солила, що не перчить і поставила в духовку на маленький вогонь приблизно на півгодинки.

Потім посолити, присипала паприкою, в середину поклала стегенця, додала вогонь майже по максимуму. Рум'янила картоплю з стегенцями так хвилин 20. Потім знову витягла, засипала яблука, сухофрукти, цукати, полила виділився жиром і знайденими рештками майонезу та сметани. Вогник зробила зовсім маленьким і томила все це твір в духовці ще хвилин 20-30.

Ось! Напевно можна зробити і прискорений варіант, порізавши картоплю подрібніше - напевно, на чертвертінкі, а яблука навпаки - на половинки і закласти всі разом. Але мені поспішати було не куди, а відразу все робити - ліниво. Але зате до того моменту, як це блюдо в рождественнском дусі було готове, я була повністю відпочила і відійшла від метушливого робочого дня.