Щі з щавлю від Ірини

Фото - Фото - щі з щавлю від Ірини

Як готувати

2л води, 1 окрочок або суповий набір, 300г щавлю, 1 цибулина, 3 втечі зеленої цибулі, 3 ~ 4 картоплини, 2 ~ 3 лаврових листки, сіль, перець

Зварити 2 літри курячого бульйону.

Щавель перебрати і промити.

Вважається, що найкращий варіант цих щей можна приготувати з поєднання шпинату і щавлю, причому щавлю беруть в два рази менше шпинату.

Половину щавлю порізати.

Щавель (окремо - різаний і цілий) покласти в друшляк, обдати окропом і відразу ж промити холодною водою. (Окропом потрібно обдавати для того, щоб пішла зайва гіркота і кислота, а опускати в холодну воду потрібно, щоб щавель не втратила весь колір).

Цілий щавель пропустити через м'ясорубку з дрібними гратами.

Цибулю дрібно порізати і обсмажити до прозорості на олії. Додати порізану зелену цибулю і смажити ще 2 хвилини.



У киплячий проціджений бульйон покласти нарізану скибочками або маленькими кубиками картоплю.

Через 10 ~ 15 хв, коли картопля буде майже готовий, додати обсмажену цибулю, весь щавель (нарізку і пюре), перець, сіль, лавровий лист і варити ще 5 хв.

Зелені щи подавати зі сметаною і дрібно посіченою зеленню.

У тарілку можна покласти розрізане навпіл варене яйце.



ВАШІ КОМЕНТАРІ

СветЛана (mailto: [email protected]) - 15:13 19-червня-2003

"Зелений борщ" - Так це блюдо називають в Україні. Його у нас роблять точно так само, як написала Наталі з Німеччини. Щавель, як і іншу зелень, я не обдати окропом тлько ранньою весною. Тоді зеленюшка зовсім молоденька і ніякої гіркоти немає. А ось пізніше, по-моєму, треба. Мені кажеться, що будь-яка крупа тільки обтяжать борщик. Він повинен бути легким і вітамінним. А ось ситності йому додасть картопелька.

Катерина (mailto: ket@aues/irmail.ru) - 3:53 16-червня-2003

Можу додати свої коментарі. Суп дійсно смачний, ми його постійно влітку на дачі готуємо швидко і смачно. Хоча до цього рецепту ми додаємо яица. За 5 хвилин до закінчення варіння в суп додається взбитое яицо і суп доварюється.

Марина (mailto: м[email protected]) - 19:41 13-червня-2003

У нас ці щі теж називають «зеленим борщем», я його дуже люблю і часто готую і пісний, і на бульйоні. Щавель мою в холодній воді і додаю (коли картопля вже готова) разом з дрібно порубаним яйцем. Довести до кипіння і відставити, дати настоятися. Подавати зі сметаною.

Лариса (mailto: [email protected]) - 12:22 13-червня-2003

Прочитала коментарі - скільки людей стільки думок.

Додам своє. Якщо варити на курячому або яловичому бульйоні - це довго. Якщо хочеш швидко можна зробити пісні і тоді є і в холодному вигляді. А навіщо солити щавель для зберігання в морозилці ???

свекруха в корені помиляється. Я просто ріжу і в морозилку в пакеті. Буде зберігатися стільки скільки потрібно, всю зиму і ще зиму. Тоді виймай і кидай в супчик взимку. Так би мовити «шокова» заморозка. Дуже зручно. Аналогічно розправляюся з усією зеленню - кріп, петрушка, черемша, шпинат і інша. Ріжу і в морозилку. ВСІ! хоч в салат, хоч в суп - все моментально розморожується (1 хвилина на відкритому повітрі)