Tortik legkii i ne zgirnii

Фото - Фото - tortik legkii i ne zgirnii

Знадобиться

У нас в сім'ї він називається "татів торт", Думаю, зрозуміло, чому. Яке його "рідне" назву, не знаю, а для тіточок з роботи (коли всі запросили рецепт) я нарекла його гордим ім'ям "Санкт Петербург".

Нам знадобляться два коржі, просочення і "присипка".

1-й корж:

1 яйце

1 склянка цукру

1 склянка сметани

1/2 ч. Л. соди + оцет

1 склянка борошна

1 пакетик ваніліну

2-й корж:



те ж + какао (1 - 4 ст. л. - хто як любить)

Просочування:

2 (я беру 3) склянки сметани

2 склянки цукру

1 чарка мадери або іншого десертного вина (за бажанням)

"Присипка":

1 стакан товчених волоських горіхів

1. Включаємо духовку.

2. Делаием просочення (просто як слід змішати сметану з цукром) і ставимо в холодильник.

3. Розтираємо яйце з цукром (без фанатизму), додаємо сметану, розмішуємо.

4. Додати соду з оцтом, ванілін і борошно, розмішати, щоб не було грудок.

5. Вилити тісто в змащену маргарином і обсипану манкою (ну або хто як звик) форму або сковороду, випікати в розігрітій до 180 ° С духовці в серединці приблизно 40 хв. (Можна перевірити зубочисткою).

6. Поки печеться перший корж, намішати другий, далі за текстом.

7. Коржі остудити, розрізати навпіл, викласти один на одного, чергуючи чорний - білий, промащуючи сметанним кремом і пересипаючи горіхами. Верх - сметана і горіхи.

8. Залишити просочитися на 12-20 ч. З мого досвіду - ето найскладніший пункт у всьому приготуванні. Знаю, про що кажу - сам торт обкусані проблематично, а от сметанку підрівняти желаюшие завжди є.

Торт виходить дуже легкий - не жирний і не дуже солодкий (хоча, наприклад, моя колега вважає, що словосполучення "занадто солодкий" - Абсурд, так не буває!)

Папа вже вносить усілякі різноманітності - вареньіца промазати, еше там чого - а я дотримуюся класичного варіанту. Ну хіба що без горіхів можу обійтися, якщо під рукою немає.

Як готувати