Solen'ja

Фото - Фото - Solen 'ja

Як готувати

ГОСТРА ЗАКУСКА З КАБАЧКОВ (Karry)

Порізати очищені приблизно 1,5-2кг кабачків (без серцевини) на кубики 1х1см або трохи крупніше, укласти їх в емальовану ємність, щедро засипати дрібно порізаним кропом і тиском часником. Все перемішати, щоб кріп і часник рівномірно розподілилися по кабачків. Приготувати розсіл з розрахунку 1 частина раст.масла (приблизно 2/3 склянки) + 1частина оцту (я брала 6% яблучний) + 2ст.ложкі солі + 1ст.ложка цукру. Залити кабачки, поставити гніт - і дня на 2-3 в прохолодне місце. Не лякайтеся, що розсолу спочатку трохи, кабачки дають додатково багато соку. Потім можна все прокип'ятити, розкласти в банки і закатати. Сама я не закатувала - все з'їли і так. Наступного разу спробую додати ще й іншу зелень і гострий перець. (Коментарі автора, той хто дав рецепт, АЛЕ я з ними згодна, тому і не опускаю.))

Капуста з буряком (Karry)

Капусту нарізати сeгментамі, захоплюючи качан, щоб листя трималися, помістити в посуд, перекладаючи кружечками відвареної буряка, і пересипати часточками часнику, перекладаючи гілочками петрушки і пару гострих перчиком. Воду закип'ятити, додавши сіль, цукор, оцет, і гарячим маринадом залити капусту. Зверху покласти гніт, залишити при кімнатній температурі на 3 дні. Капуста готова.

1 качан капусти (1,5-2 кг), 2 невеликі буряків, 1 головка часнику, 1,5 літра води, 2 ст. ложки солі, 3/4 склянки цукру, 1/2 склянки 9% оцту.

Не впевнена, що робила саме такий маринад - пропорції може і змінювала за смаком.

Помідори малосольні (Alisa)

Тверді злегка зеленуваті помідори скласти в ємність, на дно кріп, гострий стручковий перець, часник, корінь хрону, залити окропом з розрахунку на 1 літр води 1 столова ложка солі, щоб повністю покрити помідори, через 5 хвилин воду злити і повторити. Воду vtoroj raz зливати не треба-они ж в ній солятся! Потім прямо в розсолі цьому в холодильник. Тепер додати чорний перець горошком, лавровий листок і трохи уксуса.Через 3 дні готово.

Малосольні огірки. (Alisa)

Огірки помити і кінчики з двох сторін срезать.Сложіть по банкам разом з листям смородини, парасольками кропу, кілька часточок часнику, шматочок хрону, лавровий лист, листочок смородини, трохи пепероні.Заліть холодним розсолом з розрахунку на 500 мл води 1 неповна столова ложка крупної солі.

Через 3 дні злити воду з усіх банок в каструлю, закип'ятити і залити снова.Кришку звернути-і готово.

Коли солятся-не накривати повністю, повітря повинне надходити.

Перець маринований. (Alisa)

На 3 кг перців:

Маринад-1 літр води склянка рослинного масла, стакан 9% оцту, 3 столових ложок меду, 2 столові неповних ложок солі, 1 головка часнику, лавровий лист, перець горошком.

У киплячому маринаді 3 хвилини поварити нарізані на четвертинки перці і скласти їх в банки і залити марінадом.Через кілька днів готово.

мед в перцях взагалі не відчувається-просто приємний солодкуватий смак

Перeц маринований. (Hania)

-5 кг плодів перцю

-1 склянка цукру або меду (якщо не шкода)

-1 стакан подсолн. масла

-1 стакан 9% оцту

-1 кг моркви

-1 кг цибулі

-4 склянки томатного соку

-100 гр мелконарез. часнику

-сіль за смаком

Підготувати овочі: перець помити, вирізати насіння, порізати на 4 частини (вздовж), моркву соломкою, цибулю колечкамі.В широку миску налити масло, сік, додати цукор (або мед), поставити на огонь.Всипать морква, поваріть.Затем додати перець , цибуля, сіль і варити близько 40 хвилин, В кінці додати часник і уксус.Разложіть по банках, закатать.Я за один підхід роблю підлогу порції.

КАПУСТА, МАРИНОВАНИЙ ПО-Гурійський (Dragoness)

Качан капусти вагою 2 кг нарізати (в цьому велика фішка) спочатку широкими смужками, потім їх впоперек, щоб вийшли широкі (3х3 або трохи більше) квадрати або прямокутники (як Бог на душу покладе, але ні в якому разі не шинкувати).

Далі нарізати соломкою:

2 морквини, 1 велику буряк, 1 головку часнику.

Все це перемішати в тазику (я зазвичай це роблю на столі), покласти в каструлю (десь 5-ти літрову). Виходить багато, але й вистачить надовго.

Готуємо маринад (елементарний)

1 літр води

200 г цукрового піску

2 столових ложки солі

200 г соняшникової олії

2 лаврові листки

2 горошини чорного перцю



1 маленький шматочок пекучого перцю (можна і без нього, але любителям гостренького необхідно)

Все це кип'ятимо, знімаємо з вогню і додаємо

150 г оцту (столового).

Гарячим маринадом заливаємо капусту в каструлі, зверху накриваємо тарілочкою без вантажу (трохи придавити рукою спочатку, щоб трохи маринаду з'явилося візуально зверху, далі він сам підійде під тарілку).

Забуваємо на день при кімнатній температурі.

Через цей день можна споживати цю смакоту. Складаю це в банку і в холодильник.

Другий варіант капусти по- гурійськи (Mamka)

мені особисто він більше нравитса, квашена капуста з буряком: на літр води стол.л. солі

Капусту нарізаю великими часточками разом з кочерижкой.Перед засоленням укласти в таз і залити оченьгорячей (але не кіпясчей) водою, коли охолоне, укласти в посуд для засолювання, чергуючи з буряком (я морква не додаю), часником, гострим перцем (повинна битьостренькая) і багато селери, залити трохи теплим розчином і залишити дня на 2-3, коли перебродить - в холод.Подавать нарізану великими шматками з рослинним маслом.

КАПУСТА ПІКАНТНА (Dragoness)

1 кг свіжої капусти, 3 великі моркви, 1 головка часнику, перець мелений за смаком.

Маринад: 1/2 літра води, 1/2 склянки столового оцту (Не есенції!), 1/2 склянки олії

(Я кладу нерафінована), 1/2 склянки цукру, 1 ст. ложка з верхом солі.

Капусту тонко нашаткувати, трохи пом'яти з чуууточкой солі, тому сіль ще буде в маринаді.

Моркву натерти на крупній тертці.

Часник дрібно посікти. Роздавлений тут не проходить, смачніше саме дрібно різаний. До речі, в "Смаку"

Макаревича вгледів один секретик китайських кухарів, тепер їм користуюся: очищений зубчик часнику

розчавити широким лезом ножа (тобто взяти ніж з широким лезом, покласти плазом на зубчик часнику і

долонею, акуратно, щоб не порізатися, натиснути на лезо, щоб зубчик часнику розчавити), ну а

потім вже дрібно порізати. Сказали, що так ароматніше виходить.



Укласти шарами капусту, моркву, часник. Знову капусту, моркву, часник. Ну, скільки вийде. Я

все це роблю в емальованій каструлі, можна ще в скляній. Головне - не в алюмінієвій.

Залити гарячим маринадом, тільки що знятим з плити. Зверху встановити гніт. Я так цю проблему вирішую:

ставлю поверх капусти блюдце походять діаметра (щоб між блюдцем і стінками каструлі був невеликий зазор),

на блюдце ставлю літрову банку з водою, накривши банку кришкою.

Як вміст каструлі охолоне, можна їсти. Але смачніше, ядренее закуска стане, постоявши кілька годин в

холодильнику.

Для приготування маринаду довести до кипіння воду з сіллю, цукром та олією, а перед тим, як зняти з

вогню каструльку, влити оцет. Все. Маринад готовий.

Помідорчики, от як я їх солю: (Mamka)

На літр води 2 стіл л крупної солі, 2 стол.л. цукру- закип'ятити з лавровим листом і перцем горошком, я есче додаю зерна коріандру.

Останнім часом стала додавати суху гірчицю, прим 2-3 stol.l. na ves 'ob ' em, дуже смачно.

На дно (я солю у великій мисці) кріп, селера, головка різаного часнику, Стручек або підлогу гіркого перцю.

Помідорчики, дуже невеликі, тверді червоні з зеленими хвостікамі- огірки (у нас довгі) lt; зрізати кінці і нарізати кожен на 3 частини.

Укласти разом в каструлю, зверху теж зелень і чеснок.Заліть кіпясчім розчином, накрити і залишити до повного охолодження.

Потім 2 -й етап: злити розчин, знову закип'ятити і знову залити овоцсчі, Закрити - коли охолонуть, можна дати постояти есче день, а можна і їсти відразу - вони вже готови.Разложіть по банках і в холод.Есть холодними.

Маринований часник, який потім часником не пахне (Giulia)

Отже, зварити в маленькій каструльці маринад. У нього покласти сіль, цукор і оцет. Зробити пристойно кисліше і солоні, ніж хотіти отримати готовий продукт. Кинути туди кілька стручків сухого осторов перцю і щедро свіжих oregano і thyme. Прокип'ятити буквально хвилину і кинути туди часник. Проварити його буквально 2-3 хвилини і вимкнути. Коли охололо, скласти в банку і поставити в холодильник. Вже смачно буквально через день. Часник втрачає смак сирога часнику, але залишається хрустким. Завдяки травам і перцю він набуває приємний запашний смак. Дрібні зубчики часнику залишити цілими, а великі порізати навпіл.

Його я знайшла десь в інтернеті, але досі користуюся

Баклажани фаршировані квашені. (Alisa)

Розрізати кожен баклажан уздовж не до кінця і проварити 5-10 хвилин з розрахунку 1 стол.л.солі з гіркою на 1 літр води.Охладіть і покласти вертикально на дошку, щоб стекли.

Для начинки обсмажити на сковорідці терту моркву, цибулю і корінь петрушкі.Когда охолоне, змішати з нарізаною зеленню петрушки (можна і селери, але я не люблю) і тиском часником і посолити за смаком.

Заповнити розрізи в баклажанах фаршем, щільно укласти в ємність, можна ще ниткою обмотати кожен і під гніт на 3-5 днів.

Потім зберігати в холодильнику.

Рецепт малосольних огірків - один день і готово. (Karry)

Літр води закип'ятити і додати 2 з половиною стіл. ложки солі і прокип'ятити хвилинок 5.Горячім розсолом залити огірки. Попередньо їх підготувати - помити, можна жопки відрізати, додати ті спеції і трави, які вам подобаються, часточки часнику і гострого перцю, лаврове листя 2, (я все і додаю))). Залишити при кімнатній температурі. На слід день - вони малосольні.

Далі, як зробити солоні з них. Стоїть собі розчин з огірками при кімнатній температурі. До тих пір, поки розчин не помутнеет- (2-3 дні.) Треба розчин відцідити і прокип'ятити ще раз, Всі травички спеції видаливши, і залити огірочки вдруге. Залишити ще на добу і --в холод. Моя подруга так і зберігає при кімнатній, я не пробувала. Я користуюся тільки цим рецептом.

ПІКУЛІ- (Marinka)

2 кг помідорів, 5 огірків, 3 різнокольорових солодких перцю, 1 головка часнику, 0,5 пучка кропу, перець горошком, лаврушка. Овочі нарізати, огірки продірявити виделкою, укладати в каструльці рядами, пересипаючи кропом і часником нарезаннимі.Сделать розсіл-6 склянок води, 1 склянка оцту, 3 стол.ложки солі і 3 стол.ложки цукру .Вскіпятіть і киплячим залити Як охолоне, помістити в холодильник і наступного дня можна зловживати

помідори різати на 4 частини, четвертинки, чи то пак, а перці-на 8 частин, гарненько так получается.Важно, щоб помідори не були перезрелимі.А рецептик, дійсно, класний, а маринад ми потім дружно п'ємо, просто сік

Стерилізована маринована червонокачанна капуста

Очищену від зовнішніх листя капусту дрібно нарубати і посолити з розрахунку 20 г солі на 1 кг капусти. Через 2 год, щільно втрамбовуючи, розкласти в банки, поклавши в кожну банку по 3-4 горошини чорного перцю, гвоздики, шматочку кориці і лаврового листа. Капусту залити гарячим маринадом, приготованим з 200 мл оцту, 400 мл води, двох склянок цукру, солі за смаком. Банки закупорити герметично і стерилізувати 30 хв. Вийняти з гарячої води і охолодити на повітрі.

Оцет, правда я покладала на око.

Капуста виходить незрівнянна

Асорті з овосчей, (Mamka)

кольорова, звичайна, перці, Бакли, кабачки, гриби, оливки великі, селеру, моркву, pomidorchiki cherry, luk, але варила я тільки Бакли, перець і моркву, і то 1-2 хв, не більше.

А заливка така: На 1 скл масла

1 скл оцту

1 скл. води

пол скл. / цукру

1.5- 2 стол.л солі

спеції. заливала гарячим, кoгда остигає, можна їсти

Мариновані овочі (Marga)

Нарізати на шматочки середніх розмірів: перець червоний, перець жовтий, цвітну капусту, білокачанну капусту і кружечками -морковь. Всього 5 кг. (Не думайте, що це багато! Піде непомітно, повірте!)

На 5 кг суміші приготуйте маринад:

1 ст. цукру (солодко НЕ буде!)

1 ст. оцту (5%)

1 ст.раст. масла

2 ст.л. солі

700 мл води

Маринадом залити суміш і варити все на невеликому вогні 20-30 хвилин. Коли охолоне все. Викласти в посудину (де буде зберігатися) шар суміші ... видавлений часник (згідно вашому смаку) ... знову шар суміші ... вичавлений часник ... і так поки суміш не скінчиться. Залити все маринадом. Охолодити. Через півгодини можна вже їсти. Може довго зберігається в холодильнику

Помідори в желе по-латиською

-1 л води

-70 гр цукру

-40 гр солі

-1 ч. Л. оцту

-30 гр желатину

-перець чорний, лавров.ліст

Желатин замочити на 40 мінут.Помідори порізати (кружечками) і укласти в банкі.В киплячу заливку додати желатин, довести до кіпенія.Заліть помідори і стерілізовать5-7 хв. (Банка 0,5 літра).