Shapka monomaha

Фото - Фото - shapka Monomaha

Як готувати

Шапка Маномаха".

Тісто:

8 яєць (залиште 1 білок) і трохи солі добре збити, додати 2 банки згущеного молока і знову збити. Потім змішати 2 ст.л. крохмалю, 2 неповні ч.л. соди або розпушувача, ванілін і 1 ст.мукі. Все добре вимісити.

Тісто виходить рідкуватий. Я беру пергамент розміром в деко і намазую тісто великим ножем 3-4 мм. завтовшки. Випікається він досить швидко, за цей час я готую наступний шар. В принципі, це приготування йде, як на конвеєрі, потрібно робити все швидко. Коли дістаєте іспекшійся корж з духовки, присипте стіл злегка борошном, щоб корж не прилип до нього і перевернувши його обличчям вниз дуже швидко знімаєте пергамент (якщо забарився, це буде зробити дуже важко). Після цього, відразу ж намажте корж сиропом (найкращий варіант з усіх, які я пробувала це - чорносмородиновий, сироп з варення). Ви можете використовувати й інший, але краще, якщо цей сироп буде трохи з кислинкою тому, що вже дуже тоді солодкий торт виходить. Намазаний корж швидко згорнути рулетом, краще якщо це буде не в ширину дека, а в довжину. Не треба лякатися, що це дуже вже заморочений, просто якщо робити все швидко і не зволікаючи, то того часу поки печеться корж, цілком вистачає на те, щоб зняти пергамент, помазати сиропом і згорнути корж і підготувати новий



до випічки. Виходить приблизно 7-8 коржів. і відповідно стільки ж рулетів. Поки охолоджуються ці рулети ми готуємо крем. Ах, зовсім забула, останній корж треба спекти круглим, діаметром рівним казану і не мазати його сиропом, а просто відкласти в сторону.

Крем:



Зварити молочний кисіль: 1 ст.молока, ванілін і 3 ст.л борошна. Остудити.

Збити 400 гр. масла і 2 ст.сахара. Потім поступово додаючи в масу молочний кисіль збити крем до потрібної кондиції. Після цього збити білок в пишну піну і про-с-т-о-р-о-ж-н-о змішати його з кремом. Крем готовий.

Тепер ріжемо рулети на скибочки шириною 1-1.5 см. Беремо казан. Я зазвичай вистилають його поліетиленовою плівкою, для легкості виїмки після приготування. Тепер акуратно і красиво викладаємо шар скибочок рулету і змащуємо його кремом, потім знову шар скибочок і крем і так поки всі скибочки не закінчаться, а ось тепер на самий верх кладемо круглий корж і акуратно і добре Придавлюємо по всій області коржа, щоб наш торт трохи запресувати і придбав монолітну форму (для цього добре використовувати яку-небудь плоску тарілку або круглу дошку відповідного діамерт). Закриваємо це звисаючим по краях поліетиленом і ставимо в холодильник на ніч. Потім виймаємо його і кладемо плоскою стороною на блюдо і знімаємо поліетилен. За бажанням можна прикрасити його кремом, але тільки дуже небагато тому, що сам по собі він вже дуже декоративний. Моя мама сказала, що він схожий більше на черепаху ніж на шапку Маномаха тому, що ці рулетики укладені також, як малюнок панцира черепахи.

Дівчата, помарудитеся небагато, але ви не пошкодувати, це дійсно ексклюзив. Зовні малюнок один в розрізі зовсім інший. Казка, а не торт. Ось пишу, а сама прям слиною ізошло при згадці.

Догори