Tushenoe mjaso s kashtanami

Фото - Фото - Tushenoe mjaso s kashtanami

Як готувати

Тушковане м'ясо з каштанами

Шматок (приблизно 1 кг) нежирної свинини нарізати досить великими шматками (бл. 4х4х4 см), обсмажити (я смажу прямо в тій каструлі, в якій потім тушу) і залити окропом, щоб м'ясо було покрито і ще трошки. Залишити гаситися на маленькому вогні під кришкою.

Каштани (багато каштанів, приблизно кілограм) хрестоподібно надрізати, викласти на деко і хвилин на 20 засунути в гарячу духовку. Навіщо потрібно надрізати, тут вже писали. У перші пару раз і я робила все за правилами, а раз на 3-й знахабніла й вирішила заощадити собі "непотрібну" роботу і нічого не різати. Загалом, коли каштани почали вибухати, я духовочку-то побоялася відкривати, щоб в око не отримати, тільки вимкнула, а коли вони закінчили, мені залишилося тільки вигребти щіточкою дрібну труху, абсолютно неподілюваний на зерна і плевела, чи то пак м'якоть і шкурки.

Коли каштани злегка охолонуть, очистити. Якщо є кого залучити, дуже рекомендую. Якщо нема кого, то можна зайнятися цим під телевізор. Очищені каштани плюхнути до м'яса і залишити ще хвилин на 20-30.



Тим часом приготувати заливку (як я її називаю, тюрю):

4-6 шматків булки (найкраще тост з цілісної муки, але це не догма) розім'яти в молоці (0,5 - 0,75 л, точно не знаю, все на око), видавити туди 1-10 зубчиків часнику (хто як любить) і засипати досить багато (Не щіпку, а жменю) трав Провансу (я сиплю заморожені, якщо хтось буде брати сухі, то менше, але таки столову ложку вже всяко). Для довідки: трави Провансу - суміш розмарину, чебрецю, орегано, базиліку, естрагону і т.д., ну і сіль-перець теж бажано не забути.

Потім влити всю цю тюрю в м'ясо з каштанами і залишити ще хвилин на 15 (тут уже потрібно стежити і помішувати, щоб не підгоріло). Це якщо відразу є. Якщо на наступний день, можна просто довести до кипіння, поварити хвилинку і залишити настоюватися.

Подавати краще в глибоких тарілках (хоч і не суп).

Гарнір не потрібен, хіба що в окремих мисочках який-небудь зелений салат.