Житній хліб - 2

Фото - Фото - Житній хліб - 2

Знадобиться

Спочатку закваска:

2/3 склянки (cup) теплої води

1 стакан житнього борошна

1/8 чайної ложки дріжджів

--------------------------------------;

Тепер сам хліб.

1 стакан закваски



1 1/3 склянки води

1 1/4 склянки житнього борошна

1 1/2 чайної ложки рослинної олії

1 1/2 столової ложки патоки (molasses)

2 чайних ложки солі

2 склянки борошна хлібної

1 столова ложка сухих дріжджів

Як готувати

Спочатку закваска:

Змішати все і поставити в посуді щільно накритою кришкою в тепле місце на 24 години. На наступні день додати ще 1/2 склянки борошна і 1/3 склянки теплої води. Добре перемішати, закрити кришкою і залишити в теплій кухні ще на 24 години. Повторити те ж на третій день і залишити бродити в теплому місці ще на 8+ годин. Повинна вийти піниста маса з кислуватим запахом. Її можна використовувати для випічки або ж поставити в холодильник на майбутнє. Після використання частини закваски для випічки решту закваску треба підживити 1/2 склянкою житнього борошна і 1/2 склянкою води і дати їй підійти в теплому місці 3-4 дні.

-----------------------------;

Тепер сам хліб.

Спочатку зробити опару. Я її ставлю на ніч, якщо печу хліб у вихідні, або ж з ранку, якщо печу в робочий день. Для опари змішати разом стакан закваски, склянку теплої води і всю порцію житнього борошна. Поставити на 8+ годин в тепле місце. Оскільки з теплими місцями у нас взимку туго, то я просто нагріваю миску для опари гарячою водою, змішую всі компоненти, накриваю пластиковою плівкою і заварачіваю в ковдру. У готову опару додати всі інші складові і вимісити тісто. Викласти тісто на деко у вигляді двох батонів або одного короваю, накрити рушником і почекати хвилин 40-60 або ж поки підійде в 1,5-2 рази.

Потім поставити в попередньо нагріту до 350 градусів Фаренгейта духовку і випікати близько години або ж поки хліб не буде виглядати добре пропечений і видавати при постукуванні сухий звук. Остудити під рушником, а то скоринка буде твердоват. Смак достатньо благородний, а головне-це кислий запах російського житнього хліба. Колір не дуже темний. Думаю, колір можна облагородити додаванням какао без цукру (приблизно чайна ложка).