Два торта від Елли: машенька і диво

Фото - Фото - Два торта від Елли: Машенька і Чудо

Знадобиться

Привіт ласунам !!! Поділюся і я своїми коханими.

Їх 2.

Перший - такий простенький і дуже милий. Називається "Машенька"

2 яйця

1 банка згущеного молока

200 гр маргарину (розм'якшеного, що не розтоплювати)

сода погасити оцтом

1 склянка борошна

зробити досить рідке тісто - випекти в 2 прийоми, кожен корж розрізати ще на 2 частини - разом 4 коржі.

Крем

1 склянка сметани

1 склянка цукру

трохи желатину - у воді як годиться



Сметану збити з цукром, додати желатин і поставити в холодильник для застигання.

Всі - холодні коржі змастити кремом, прикрасити за бажанням. Виходить дуже ніжний, нежирний і на мій погляд просто чудовий тортик. Печу його вже років 10, щоразу користується незмінним успіхом. Але це на менш урочисті випадки. Для великих свят в мене другий торт - називається "Чудо".

Виходить ВЕЛИЧЕЗНИЙ, дуже імпозантний, і просто чудовий.

Даю рецепт, як він записаний у мене в старенькій зошити, з коментарями. Скажу відразу - я всі пропорції збільшую в 1.5 рази, і в підсумку виходить близько 18 шарів. Десь на перших сторінках дуже схожий рецепт був - але у мене крем інший.

Отже

60 г масла (відповідно я зазвичай беру 90 - і т.д. далі)

1 ст. цукру - на вогонь



2 ст.л. меду

3 ч.л. коньяку

2.ч.л. соди - продовжуємо тримати на повільному вогні, маса побіліє.

Окремо злегка збити 3 яйця, газ вимкнути, помішуючи ввести яйця, потім по склянці вмішувати борошно - 3 склянки, потім ще, скільки візьме, поки не вийде еластичне тісто, яке можна розгортати. Я коржі розкочують прямо теплими, так зручніше - ДУЖЕ тонко, поки один печеться, катаю інший. І так 15-18 коржів. Я особливо не порівнюю, просто друкується зверху круглою формою, щоб потім по цих слідах обрізати.

Крем (я все збільшую)

2 яйця

2 ст. піску

2 ст.л. борошна

2 склянки хол.молока

Я збиваю блендером, потім на маленький вогонь - зварити до густоти - коротше, звичайний заварний крем. Остудити, вбити 300 г масла. В ідеалі - збивати до стану, коли спочатку з'являються такі як би масляні згустки, а потім маса стає гладкою і білою. Але іноді в мене так не виходить, і з невзбітих кремом виходить не менш смачно, хоча в розрізі виглядає не так ефектно (руді коржі і білосніжний крем) .Ну от і все - потім найцікавіше - намазування коржів, торт на очах росте і гарнішає . Зверху густо посипати розкришеними обрізками тесту - він виходить такий величезний і розкішний, що інші прикраси і не потрібні.

Буду рада, якщо хто-небудь спробує

Догори

Ella

Кулінар

Зареєстрований: 21.03.2002

Повідомлення: 23

Звідки: UK

Додано: Вт 13 травня 2003 1:08 Тема повідомлення:

Вирішила про всяк випадок додати - не треба його відразу ставити в холодильник (я про "Чудо"), Треба потримати ніч, або більше, в кімнаті, щоб просочився. А то я одного разу вирішила відразу в холодильник засунути, так масло відразу застигло, і він вийшов сухуватим.

Як готувати