Малиновий чізкейк від Ликери

Фото - Фото - Малиновий чізкейк від Ликери

Знадобиться

Для основи:

1,5 чашки подрібненого сухого печива (graham crackers)

1 ст.л. цукру

80 гр. несолоного вершкового масла, розтопити

Для начинки:

1130 гр. (2,5 pounds) вершкового сиру, кімнатної температури

1,5 чашки (250 гр.) Цукру

5 великих яєць (цілком) + ще 2 жовтки, кімнатної температури



1/4 чашки (65 гр.) Сметани

1 ст.л. цедри лимона (з 2-х лимонів)

1,5 ч.л. ванільного екстракту

Для верху (за бажанням):



1 чашка червоного желе (зі смородини, малини або полуниці)

близько 500 гр. (3 коробочки по 170 гр.) Свіжої малини

Як готувати

1. Духовку включаємо на 175 C (350 F). Для основи подрібнюємо печиво в однорідну крихту в комбайні, потім додаємо цукор і розтоплене масло. (Я в цей раз взяла шоколадне печиво і воно не особливо вписується до смаку, та й основа вийшла дуже вже темна. Краще брати ванільне або ще якесь інше.) Висипаємо отриману суміш в роз'ємну форму діаметром 23 см (9 інчей), добре утрамбовуємо, робимо невеликі бортики. Випікаємо хвилин 8. Дістаємо форму і повністю охолоджуємо.

2. Збільшуємо температуру в духовці до 230 C (450 F).

3. Для начинки збиваємо міксером крим чіз з цукром на великій швидкості, поки маса не стане пишною, це займе хвилин 5. Потім швидкість зменшуємо до середньої і починаємо додавати яйця, по дві штуки за раз, дивимося, щоб суміш добре змішувалася після кожного додавання . Періодично счищаем стінки чашки. Як додали всі яйця, зменшуємо швидкість до зовсім маленькою і додаємо сметану, цедру і ванільний екстракт. Ще раз все добре перемішуємо лопаткою і виливаємо на охолоджену основу. На всякий пожежний випадок поставте форму з тортом на деко, щоб уникнути недразуменій під час випічки.

4. Випікаємо протягом 15 хвилин. Після цього температуру знижуємо до 105 С (225 F) і печемо ще 1 ч. 15 хв. Як час мине, вимикаємо духовку, форму залишаємо всередині, але широко відкриваємо дверцята духовки. Нехай тортик постоїть так хвилин 30. Потім дістаємо його і залишаємо остигати при кімнатній температурі 2-3 години, вообщем поки повністю не охолоне. Потім закриваємо плівкою і ставимо на ніч у холодильник.

5. На наступний день тортик дістаємо з форми. Для цього акуратно проводимо ГАРЯЧИМ ножем уздовж стеночек навколо чізкейку і тільки після цього растегівать форму. Дно форми я не прибирала, подавала і розрізала прямо на ній.

6. Якщо будете робити малиновий верх, то для цього нагріваємо желе в каструльці на маленькому вогні. У мисці обережно змішуємо ягоди з розтопленим желе. Акуратно володіємо ягоди по верху чизкейка і ставимо в холодильник, щоб желе зчепилося.

Не пам'ятаю, писала я в першому рецепті як розрізати чізкейк, якщо що, повторюся. Щоб розрізати чізкейк включаємо гарячу воду і нагріваємо ніж під струменем, потім витираємо паперовим рушником і відразу ж робимо надріз на торті. Знову ніж під воду, миємо, нагріваємо, витираємо, знову надріз. Таким чином нарізаємо торт на потрібну кількість шматочків.

З якими проблемами я зіткнулася. Проблема була одна - торт дуже сильно піднявся під час випічки, піднявся вище стінок форми, причому це відбулося в перші ж 15 хвилин. Я думала, що він трохи спаде після того, як зменшу температуру, але він таким і залишився. Почав опадати вже коли я дістала його з духовки. У зв'язку з цьому утворилася тріщина уздовж стінок, яка на смаку не позначилася, але псувала зовнішній вигляд Тому малинова заливка його дуже прикрасила, але я розумію, що не у всіх є можливість купити в цю пору року свіжі ягоди. В принципі, можна використовувати й інші ягоди, полуницю, ожину, смородину, навіть можна взяти виноград без кісточок і до нього відповідне желе. Вообщем я хочу ще раз спробувати цей рецепт, можливо я перебила начинку і тому вона так сильно піднялася. Вчора спеціально купила нову роз'ємну форму, такого ж розміру, але вище десь на 2 см. Мені здається, що якщо торт і підніметься, але не виступатиме вище форми, то тріщини не буде. Якщо якісь питання, то питайте. Я взагалі не хотіла писати рецепт, поки не спробую виправити виниклі проблеми, але народ просив, так що не судіть строго

_