Картоплю з грибами можна посмажити по-різному

Фото - Фото - Картоплю з грибами можна посмажити по-різному

Як готувати

У кожної господині, напевно, свій спосіб. У мене їх два: один - для мене, інший для чоловіка. Об'єктивно, чоловіків смак краще. Картопля, точніше блюдо, виходить соковита. Смаки всіх інгридієнтів дуже змішані. Тобто, вони не самі по собі, а навіть, якщо на вилку потрапляє картопля без грибів, грибний смак дуже сильний, тоді як у моєму рецепті все само по собі, зате виглядає красиво. І мені смачніше.

Почну з нелюбимого. Йде рецепт під назвою "мужик-селюк".

На дуже слабкому вогні смажу гриби з цибулею. Гриби - майже завжди печериці, так що у вас вийде. Перед смаженням ріжу гриби на досить тонкі пластини. Якщо великі, капелюшки і ніжки окремо.

Лук ріжу тонкими півкільцями. Форма нарізки в даному випадку важлива. Якщо цибуля накришити, він при подальшій смаженні провалюється на дно сковороди і там благополучно горить. Смажу до дуже слабо-рум'яного лука. Він встигне обсмажитися з картоплею. У мене на це йде часу достатньо, щоб нарізати картоплю тонкими пластинками впоперек.



Середню картоплю я спочатку ріжу уздовж навпіл і на пластинки поперек, велику на 4 частини вздовж і на пластинки впоперек. Потім кладу до грибів, солю і доливаю трохи олії. Готую тільки на пісному маслі. Але на свинячому і топленому теж добре виходить.

Перемішую один раз лопаткою і накриваю кришкою. Вогонь маленький. Все нудиться під кришкою, яку я періодично піднімаю перешкодити вміст, поки вміст не стає м'яким. Потім я знімаю кришку, роблю самий сильний вогонь і обсмажую до хрусткої скоринки. Головне, не спалити в цей момент.

В результаті виходить дуже соковита суміш розламаних пластинок картоплі з грибами та цибулею. Дуже зручно підчіплює виделкою, чудесно йде з холодною горілкою. Залишок на інший день заливається яйцями збитими зі сметаною і запікають у духовці.

Мій рецепт йде під назвою "городянка".

Ставлю дві сковороди. На одній смажу картоплю брусочками, на іншій гриби з цибулею. Коли все готово, а вогонь завжди можна так відрегулювати, що зготувати одночасно, перемішую на великій сковороді і хвилин 5 тримаю під закритою кришкою на дуже слабкому вогні.

Виходить набагато сухіше, ніж перший рецепт. Але все таке гарне, рум'яне. Можна як гарнір до печеня, щоб підлива була.

Взагалі, головне в приготуванні картоплі з грибами, щоб все обсмажити до потрібної кондиції одночасно, сподіваюся, у вас вийде.