Різдвяний кекс дрезденський монстр (dresdner stolle)

Фото - Фото - різдвяний кекс Дрезденський монстр (Dresdner Stolle)

Знадобиться

1500 г борошна

300 г цукру,

500 г вершкового масла,

750 г родзинок,

500 г солодкого мигдалю,

якщо є можливість ще 5 штук гіркого мигдалю або кілька крапель есенції гіркого мигдалю,

50-100 г апельсинових цукатів,



50-100 г лимонних цукатів,

цедра і сік 1 лимона,

трохи ванільного цукру і кориці,

3/8 л молока,

1 ч.л. солі,

120 г дріжджів.

Як готувати

вечора замочити родзинки в ромі (приблизно 1 склянка рому) і дістати все з холодильника. На наступний день з теплого молока, борошна (близько 800 г), дріжджів і трохи цукру замісити тісто і залишити підходити в теплому місці (30 хв). Потім додати решту цукру, м'яке масло, решту борошна знову замісити і залишити підходити. Мигдаль не дуже дрібно посікти. У тісто додати родзинки, цукати, мигдаль, цедру і сік 1 лимона, ванільний цукор і корицю, сіль (якщо потрібно, додати ще борошна). Залишити підходити на 3-3,5 години (можна менше), за цей час 1-2 рази тісто опустити.

Сформувати 2 овальних батона, укласти на деко, викладений подвійним шаром фольги, зробити дуже гострим ножем надріз по довжині, але не зовсім по середині батона. Залишити підходити ще 15-20 хв. Духовку розігріти до 220 С, один порожній деко поставити внизу духовки, а деко з кексами посередині. Випікати 15 хв, потім знизити температуру до 170 С і випікати 35 хв (а може і трохи більше).

Кекси остудити. Розтопити 200-250 г слив. масла, змастити ним кекси, присипати трохи ванільним цукром, а потім товстим шаром цукрової пудри. Зберігати краще всього в закритій каструлі (якщо є - керамічної), в прохолодному місці (погребі). Починати пробувати не раніше, ніж через тиждень, а краще через 3-4. Зберігати кекс можна загорнутим у фольгу і покладеним в поліетиленовому мішку в прохолодному місці.

З цієї кількості продуктів виходять 2 ВЕЛИКИХ кексу.

Маслом змащувати вже остиглі кекси, масла багато - на 2 кексу ціла пачка (250 г) і посипати товстим шаром пудри (5 мм). Рома для замочування родзинок - майже стакан.

Якщо робити цілу порцію - на деко поміщається тільки один кекс, печеться близько години.

Мої невеликі комментаріі.Я, обсипав пудрою, загорнула у фольгу і паку, зберігала в холодильнику в ящику для овощей.Началі пробувати з 2й неделі.Но коли вже 4 тижні настоявся-став більш ароматний і не сухой.Аромат обалденний.Советую сделать.Да , ще, тк у мене духовка дуже сильно гріє, я робила з цього кол-ва 2 кексу, а розділила на 4 порціі.Боялась, що згорить зовні і не пропечеться внутрі.Получілось як треба.