Пісний борщ (від ірчен)

Фото - Фото - Пісний борщ (від Ірчен)

Знадобиться

Додано: Чт 31 липня 2003 21:05 Тема повідомлення:

Насмілюся запропонувати наш сімейний рецепт пісного борщу. Чомусь рецепт цей багатьох відлякує своєю простотою і нежирне, але лише до тих пір, поки вони не скуштують самого борщу. Так, і щоб мене не заклювали, що це неправильний борщ - рецепт від бабусі, яка постала на Україні, в Миколаєві.



Почистити буряк і покласти цілком (якщо велика, то можна порізати навпіл) в киплячу воду. Почистити картоплю і додати до буряка, розрахована час так, щоб вони зварилися приблизно одночасно (в різних країнах на варіння буряків та картоплі йде різний час, наприклад, датська картопля вариться довше російської, а буряк, навпаки, швидше). Поки буряк і картопля варяться, нашаткувати капусту. Я не даю пропорції буряків, картоплі і капусти, т.к. завжди кладу на око, до того ж все залежить від смаку - я, наприклад, не люблю багато капусти в борщі. Коли буряк і картопля зваряться, виловити їх з каструлі, кинути туди капусту, долити водою і посолити. Пом'яти картоплю Картоплем'ялки, натерти буряк (саме натерти, а не порізати). Коли капуста напівготова, покласти в каструлю картопляно-бурякову масу, додати помідорову м'якоть або томатну пасту на худий кінець, а також трохи цукру. Дуже важливо збалансувати кислу і солодку складову борщу, тут потрібно пробувати, бо все залежить від помідор і буряків. Довести до кипіння, додати за бажанням сухий аджики (можна і не суху, але суху простіше) і сушеного базиліка. Можна вимикати. Подавати зі сметаною і бажано з часником (в деяких і без сметани добре йде). Цей борщ можна також готувати з грибами, квасолею або чечвіцей і навіть з чорносливом. А ось цибулю і моркву в цей варіант борщу додавати небажано. Так, і краще дати борщу настоятися - наступного дня він набагато смачніше.

Так, я забула сказати, що для кислоти можна додати лимонної кислоти, але я віддаю перевагу все ж помідори.

Як готувати