Борщ з буряком

Фото - Фото - Борщ з буряком

Як готувати

Отже, перший спосіб приготування борщу. У нас вариться бульйон: м'ясний, м'ясо-кісткового або курячий, не принципово. Необхідно взяти сирий буряк, помити її, почистити, нарізати соломкою (або натерти на крупній тертці - хто як любить) і спассеро-вать її. Пасерування - повільне і акуратне прогрівання в жирі без освіти будь-якої скоринки якогось продукту. Мені подобається пассеровка на суміші рослинного і вершкового масел в пропорції 1: 1.

На глибокій і досить товстостінній сковорідці пасеруємо буряк, потім до неї додаємо трохи томату, оцту. Я люблю ще покласти трохи цукру. Навіщо буряках оцет? Підвищення кислотності середовища запобігає втраті кольору буряка. Буряк на сковороді доводиться до готовності, тобто до м'якості. Пам'ятайте, що додавання оцту подовжує теплову обробку. Якби кислоти не було, буряк була б готова швидше, але збереження кольору для борщу, на мій погляд, неймовірно важливо.



Поки гаситься буряк, готуємо овочі: капусту і картоплю. Капусту шаткуємо соломкою, картоплю нарізаємо скибочками, кубиками або невеликими часточками. У готовий бульйон опускаємо картоплю і капусту, вірніше картоплю чи капусту, залежно від того, що довше готується. Скажімо, рання капуста готується швидше, ніж картопля, тому ми спочатку покладемо картоплю в киплячий бульйон, трохи пізніше капусту. Пізня капуста готується приблизно однаковий час з картоплею, тому їх можна покласти одночасно. Надруга сковорідці пасеруємо шинкованную або натерту на крупній тертці моркву і шинковану півкільцями цибулю і до т рень селери. Тепер нам залишилося «зібрати» борщ воєдино. Спочатку, вірніше, коли майже готові капуста і картопля, треба покласти овощнуюпассеровку, т. Е. Цибулю з морквою і корінь селери. Даємо борщу закипіти і в самий останній момент кладемо тушковану буряк. Всі знову доводиться до кипіння, і тільки тоді заправляємо спеції: лавровий лист і, припустимо, чорний перець мелений. Вимикаємо нагрів, накриваємо кришкою і даємо борщу трохи настоятися.