Варення від mafa

Фото - Фото - варення від mafa

Як готувати

Моя мама варить з своєю білою (майже, з рожевою "щічкою") Черешні і якраз з лимоном. По-моєму, все як завжди (сироп з цукру і води, потім черешню туди і варити в один прийом), а лимон додається в кінці. Якщо не плутаю з іншим варенням (горіховим, туди точно треба :), мама ще кладе гвоздику (цільні почечки, що не мелену, кілька штучок).

Але якщо потрібен точний рецепт - ось, наприклад, з "Книги сучасної господині", Автор Т.Сухая.

Варення з білої черешні, гіркою черешні або вишні

На 1 кг черешні - 1 кг цукру.

1. 1 кг цукру розчинити в 1 / 2-1 склянці води. Варити сироп до густоти. Ягоди промити, почистити від кісточок, покласти в гарячий сироп і залишити для виділення соку. Поставити на вогонь, довести до кипіння. У варення з білої черешні додати чайну ложку лимонної кислоти або покласти лимон з шкіркою, нарізаний на тонкі часточки. Варити до готовності.

2. Ягоди перебрати, промити, очистити від кісточок, пересипати половиною цукру і залишити на кілька годин, щоб виділився сік. Злити сік в таз і додати решту цукру. Коли цукор повністю розчиниться, покласти ягоди і варити до готовності.



У варення з білої черешні можна в середині варіння покласти 1 тонко нарізаний лимон або трохи (1/2 ч.л. на 1 кг ягід) лимонної кислоти. Замість лимона можна наприкінці варіння додати ванілін.

Варення-асорті (як робила бабуся і як роблю я)

Сезон ягід триває, і пора вже починати варити варення. Деякий час тому я з подивом виявила, що ще не ділилася на кулінарії рецептами варений-асорті, які варять в нашій сім'ї.



Втім, про перший варення слід було б сказати - "варили"... Варила його моя бабуся з ягід, зібраних у власному садку, і називалося воно строго, навіть кілька термінологічность - "варення комбіноване" (У мене з маминого боку майже всі - інженери, тільки дідусь, недовчившись в технічному вузі, це вже після війни було, пішов у військові ... танкіст був, як і на війні.) Моя мама "змішаних" варення не варить - ну, не знаю чому, напевно, вони їй менше подобаються, ніж класичні ... А у мене, чесно скажу, "комбіноване" варення ніколи коханим не було. Може, тому, що смородину я не дуже люблю? Хоча більшість - і члени сім'ї, і гості - знаходило його смачним і цікавим.

А дещо пізніше я в календарику відривному знайшла рецепт "Польського варення-асорті", Оччень схожого на те, що робила бабуся, тільки там була полуниця ... І все встало на свої місця. Я тепер дуже люблю "Польське асорті", Навіть смородина мене не бентежить! (Ну, іноді кладу її поменше. :) Цікаво, вже не в Польщі чи бабусі прийшла ідея варити своє "Комбіноване"? (Вони там жили кілька років, дідусь там служив.)

Ось рецептікі:

на 1 кг суміші ягід - сироп з 1 кг цукру і 1 склянки води

"Комбіноване" - По 1 частини (але це не так суворо, часто адже кладеш скільки чого є або що більше подобається) вишні, чорної смородини, агрусу, малини

"Польське асорті" - По 1 частини вишні (або черешні, буде послаще), малини, чорної смородини та полуниці.

"Польське" вариться в кінці сезону полуниці, в середині сезону вишні і на початку - малини і смородини. Якось раз мені замість звичайної "суниці садової" попалася справжня полуниця - яка з круглими ягідками, шалено ароматна. Це було щось! Якщо хтось збирає лісову суницю, можна і з нею спробувати, напевно вийде здОрово!

Так, в календарику рекомендувалася почергова закладка ягід - спочатку ті, що потверже, потім ті, що пом'якше, але, мені здається, якщо вогонь буде невеликим і нічого вирувати не буде - а воно і не повинно в кожному разі, - то можна всі разом завантажувати, я завжди так і роблю.