Гороховий

Фото - Фото - гороховий

Як готувати

Я теж дуже люблю гороховий суп. Мій рецепт трохи відрізняється від уже наведених. Варю копчені кістки прямо з горохом. Десь через годину додаю дрібно порізані моркву, цибулю, селеру і петрушку. Коли суп готовий, витягаю кістки, знімаю з них м'ясо і кладу його назад в каструлю з супом. А далі невеликий трюк, винесений з моєї ще в 70тих роках поїздки в Чехословакію- додати кілька зубчиків дрібно порізаного часнику. Закип'ятити і відразу зняти з вогню. Картоплю я в гороховий суп не кладу, але гороху кладу багато, щоб суп був досить-таки густий. Лук можна і посмажити, це надає супу дещо інший букет. До речі, за цим же рецептом я готую і суп із сочевиці, теж смачно, хоч і по-іншому. А замість хліба до цього супу добре йде порізаний на невеликі кубики і підсушений в духовці білий хліб. Його треба потроху (у міру з'їдання, щоб не розмокнув) додавати в тарілки з супом

варю так. Копчену свинячу рульку варю разом з горохом.

(Горох можна попередньо не замочуйте.) Коли горох

розвариться до напівготовності додати цибулю і моркву. Можна

цілком і потім викинути, а можна дрібно порізати: дрібно

порізані вони розваряться практично в пюре і перемішаються



з горохом. Рулька і горох зваряться практично одночасно.

Незадовго до готовності витягнути рульку, м'ясо порізати

і повернути в суп. Додати нарізану картоплю, спеції.

Кортофель доварити до готовності. Готово

Рецепт Наді.

Я варю гороховий суп з копченими рульку. Кидаю в воду ці самі рульки, коли закиплять, знімаю піну і відразу кидаю туди горох. Горох мені подобається заважати зелений і жовтий, знову знімаю піну, трохи солю (досолюю остаточно вже майже при готовності. Коли горох і м'ясо майже звариться, кладу багато мелкопорезанного цибулі, морквину (теж мелкопорезанний і теж багато), часник, лавровий лист і сухі трави за настроєм (орегано, петрушку). Коли всі звариться (морквина повинна майже розваритися), дістаю рульки, знімаю з них м'ясо і кладу в суп, решта викидаю. Перед тим, як зняти суп з вогню, кладу в нього кілька зубчиків часнику тиск. Ідею з часником я прихопила під час своєї давньої поїздки до Чехословаччини, в цьому варіанті гороховий суп їсть навіть мій чоловік, який взагалі-то горох не шанує. Подаю з сухариками.

Поради та рецепт Іри Семенової

Узагальнюючи перечитані мною рецепти, гороховий суп з копченостями можна розділити на два види - "рідкий" і суп-пюре.

Відрізняються вони один від одного кількістю гороху.

У першому випадку береться 1 стакан гороху, у другому - 2 склянки (на 3 літри води).