Медовий тортик і пташине молоко

Фото - Фото - медовий тортик і пташине молоко

Як готувати

Медовий тортик

Моя мама. Вона любить тусуватися з подругами і у неї дві тусовки - однокласниці і тітки з роботи. Від подруг у мами багато хороших рецептів. Не знаю, правда, хто дав нам.

Якщо із заварним кремом - він зветься "Рижик", Якщо зі сметанним - "Медок". Подібних рецептів на кулінарію повно, звичайно ж, але хай буде ще й наш для повноти картини

100 г вершкового масла

2 яйця

1 склянка цукру

2 ст.л. меду

1 ч.л. соди / розпушувача

приблизно 1,5 півлітрові банки борошна

Все, крім борошна, варити на паровій бані ок. 10 хвилин до появи бульбашок (мама впевнена, що цей момент - запорука успіху, і правда, не було ще випадку, щоб цей торт у кого-небудь не вийшов). Додати борошно, замісити тісто. Випекти 5-6 коржів, розподіляючи тісто руками на змащеному деку (розкачати качалкою його неможливо). Коржі печуться дуже швидко, t 200 градусів.

Прошаровують коржі заварним або сметанним кремом, можна ще горіхами. Обов'язково даємо торту просочитися (краще залишити на ніч або навіть на добу).

8. "Пташине молоко"

Від маминої однокласниці тітки Іри. Теж популярний в народі рецепт. Ми робимо так:

Тісто:

130 г масла

1 склянка цукру

3 яйця



1 ч.л. погашеної соди / розпушувача

1 склянка борошна

Тісто розділити на 2 частини, в одну додати 3 ч.л. какао. Випекти 2 коржі.

Крем:

300 г вершкового масла розтерти з 1,5 склянки цукру. З 2 склянок молока і 3 ст.л. манки зварити манну кашу. Остудити. Натерти на тертці або подрібнити в комбайні 1,5-2 лимона разом з шкіркою, змішати з постигла кашею і маслом, розтертим з цукром. Збити і поставити на 20 хв у холодильник.

Глазур:

кип'ятити до загустіння 2 ст.л. сметани, 2 ч.л. какао і 3 ст.л. цукру. Додати шматочок вершкового масла і знову варити до однорідності.

Коржі намазати кремом, зверху торт залити глазур'ю.

Іноді замість цих коржів мама робить коржі з заварного крему з сірої книжки (див. Нижче), але зараз під рукою рецепта в мене немає, на жаль. З цим кремом вони теж здорово поєднуються.



9. Супер "Пташине молоко"

Від тітки Наталки Л. Коли я взимку зібралася в гості до батьків у Сімферополь, мама запитала, який торт мені приготувати. Ну, думаю, бери від життя все :), і замовила цей. Мама задумалась (навіть по телефону було помітно), але спекла. Це досить трудомісткий торт, але зате який - вку-у-усний! (Потім у дядька СаШиК був день варення, так він теж "по моїх стопах" замовив цей торт - мама каже, що скоро буде з цим тортом на "ти" після такого тренування. А поки я про нього не згадала, його довго ніхто не готував. Я сама одного разу його готувала, але не дуже вдало. З коржів довелося накромсать тістечка, а замість крему вийшов соус :), хоча було все одно дуже смачно.

Торт складається з двох коржів, крему і глазурі. Якщо немає можливості піч обидва коржа відразу, слід їх готувати окремо.

На 1 корж:

6 білків збити, додати 1 склянка цукру, 2 ст.л. борошна, 1 ст.л. какао.

Пекти в негарячій духовці на невеликому вогні не більше 15 хв. Деко викласти калькою або папером для випічки.

Крем:

12 жовтків

1/2 склянки молока

1/2 склянки цукру

ваніль

Варити на повільному вогні, помішуючи, до загусання. Остудити. Збити з 200 г вершкового масла.

Змастити охолоджені коржі кремом. Залити торт теплою глазур'ю.

Глазур:

2 ст.л. какао

4 ст.л. цукру

3 ст.л. молока

50 г вершкового масла

Всі разом варити 5 хв на повільному вогні. Цю глазур я віддаю перевагу всім іншим і використовую і в інших тортах.

Питання: щодо торта " Пташине молоко".

Пучь в негарячій духовці ... Скільки градусів?

Не більше 15 мін.Ето немало? Або так треба, що б корж не зовсім пропікся?

Відповідь: Я постараюся найближчим часом уточнити у мами час і температуру. Це дуже ніжне тісто, і обов'язково потрібно кАлечку стелить (воно досить липке і погано відстає від дека, моя єдина спроба спекти цей торт тому й закінчилася полуфіаско - але тістечка все-таки були смачні :) - не змогла зберегти цілісність коржів, та до того само і крем не доварити, довелося використовувати як соус).

Мама сказала, що кладе трохи більше борошна, ніж в рецепті написано! І ще, що дійсно коржик печеться недовго, але в кожному конкретному випадку треба дивитися, чи готовий він вже. Випікати 15 хв, а потім дивися. І ще мама сказала, що корж "повинен бути як губка". Таке ось опис консистенції :)