Нюанси в смаження картоплі

Фото - Фото - нюанси в смаження картоплі

Як готувати

Все таки вважається, що після того як посол, картопля мягчеет - тобто починає розвалюватися. Тому я завжди солю в кінці. Однак, точно знаю бабуся моя солить спочатку, і дівчатка ось пишуть те ж саме - значить сіль не визначальний фактор ... хіба що для вірності можеш сооліть в кінці :)

Важливо в смаженні - не шкодувати масла, масло нагрівати до того, як класти картоплю (хоча б для початку, потім і з холодним пристосуєшся), картоплю різати не крупно (щоб не бояться її НЕ досмажити), смажити на досить сильному вогні і не перемішувати постійно.

Я привчила себе смажити картоплю під кришкою, після того, як кинула картоплю - не відкриваю, хоча б пару хвилин, потім перевіряю - чи є скориночка. Поки не порумянітся, не чіпаю, потім перемішую і знову забуваю (дуже допомагає відволіктися на різання салату, хлбеа, загалом - накривай стіл). Тому кришка закрита картопля зверху "пропарюється", А значить сирої не буде. Коли картопля зарум'янилася - можна заважати частіше, а можна зменшити вогонь і доводити до готовності знову ж таки під кришкою, періодично перемішуючи.

Повинна бути досить глибока сковорода, краще - чавунна, можна лита з алюмінію, тефлон посилений. Теоретично на тефлоні можна і без масла смажити, але суховать виходить.



Картоплю треба обсушити після чищення і класти в розігріте масло.

Солити в кінці.

Ще радять, щоб не розвалювалася, чистити її в підкислену воду, але на мій смак - даремно. Вона і так не розвалиться, якщо все нормально робити.

1. Спосіб. Картопля молода - цілком, стара - половинками (великими шматками). У сковороду налити масло, дно повинно бути покрито тонким слоем.Виложіть картоплю, перемішати, щоб обволокла маслом, перевертати картоплини, щоб рівномірно обсмажилися. Потім накрити щільно кришкою. Вогонь зменшити. Періодично перевіряти готовність. В кінці - посолити і посипати зеленню-часником, червоним перцем.

2. Спосіб. Аналогічний, але в духовці. Картопля нарізана великими часточками або ціла дрібна. На деко налити води з маслом. Викласти картоплю і перемішати. Поставити на середній вогонь на середню полицю. Теж треба стежити і час від часу її заважати, тут ще потрібно підливати води потроху.

3. Спосіб. Звичайними брусочками-кружечками. Премудрість та ж - в розігріте масло кидати обсушену картоплю. Заважати обережно, солити в кінці. Можна коли ще трохи сирувата посолити, накрити кришкою і вимкнути вогонь, дати постояти кілька хвилин, щоб вона "дійшла".

4. Спосіб. Гарантований - у фритюрі.