Борщ (кора)

Фото - Фото - Борщ (Кора)

Як готувати

Я описую свій рецепт приготування борщу. Швидше за все, він відступає від класики, але оскільки всім у домі подобається, то я його не міняю.

Берете шматочок гарного непісним (соррі) м'яса-краєчок добре б. Варіть з нього бульйон, додавши після закипання і зняття піни коріння, цибулю, листочок лаврушки. Соліть за смаком. Варити години півтори, ну це залежить від м'яса.

Коли бульйон готовий, всі з нього виймаєте. Засинаєте тонко шинкованную капусту, варіть її хвилин 15. Потім додаєте картоплю. У сковороді треба в цей час згасити буряк (тонко шинкованную соломкою), терту моркву, якщо любите цибулю-тушкувати на маслі, на дуже маленькому вогні, майже до м'якості. Масло беру зазвичай рослинна, але без запаху. Обов'язково додаю томатну пасту (або соус, або кетчуп, або томати), без цього борщу не борщ. І їдальню, а то й дві ложки оцту, щоб колір не зблід. Якщо кісловато- трохи цукру.

Закладаємо в бульйон з капустою і картоплею протушенние овочі, все нудиться на повільному вогні, не кипить ключем. Потім я розводжу приблизно 1 стіл ложку крохмалю в чверті склянки холодної води або бульйону (це приблизно на 3-4л каструлю), і вливаю в борщ- відразу ретельно розмішую.



Потім кладу зелень, трохи меленого перцю і багато часнику (тертого або тиску).

Крохмаль робить будь-який суп більш запашним і однорідним (Цю хитрість перейняла в Туреччині-там все супи трохи кремообразние.А з борошном виходить інакше-я пробувала, мені не подобається). З крохмалем будьте аккуратни- не переборщіть і ретельно розмішуйте, щоб не було грудок!

Є ще кілька секретів. Можна покласти в бульйон разом з капустою 2-3 цілі очищені картоплі, і коли борщ вже готовий- вийняти і розім'яти їх виделкою. Я, наприклад, не люблю різану картоплю в супах- завжди тру на крупну тертку (крім рибного супу).

Часто в готовий борщ кладу банку квасолі. Завжди в борщ кладу зварити в бульйоні нарізане м'ясо.

Коротше, у мене в борщі ложка стоїть, як кажуть. Ну це все справа смаку. Я не люблю рідкі супи.

І взагалі, хто що знає цікавого про супи, плиз! У нас суп щодня, вже фантазія починає іссякать- хоча супів знаю безліч. Поділіться ідеями!