Киши

Фото - Фото - киши

Як готувати

Тісто на цибульний киш

250 г борошна просіяти в миску, додати 125 г м'якого масла і 1 яйце. Вимісити. Додати 1,5 ст. л. крижаної води і сіль. Вимісити, але не дуже сильно, під кінець один раз як слід пром'яти кулаками. Залишити "відпочити" на 1 годину.

Тісто для Лотарингского Кіша (quiche lorraine)

Змішати у великій мисці 125 г м'якого масла і 200 г борошна. Додати ок. 3 ст. л. холодної води, вимісити. Додати 1 ст. л. тертого сиру (gruyere - твердий гострий сир), сіль, перець і 1 роздавлений зубчик часнику. Ще раз промесіть, залишити на 1 годину.

Приблизно так я і роблю. Яйце можна замінити сметаною, але точних пропорцій не назву, так що експериментувати перед приходом гостей не раджу

Варіантів начинки - море, можна брати майже будь-який овоч (помідори, спаржа, шпинат, печериці ...) - "наодинці" або в поєднанні один з одним, додавати бекон або копчений лосось, або, або, або ...

Начинку кладемо в викладену тестом форму (я тісто попередньо НЕ печу), посипаємо тертим сиром (поострее), зверху заливаємо яєчною сумішшю (яйця + що-небудь молочне - вершки, сметана, йогурт - що під рукою + сіль-перець + мускатний горіх по бажанням).

Зверху можна (не класичний варіант!) Посипати гарбузовим або звичайними насінням.

І запекти.

прованський киш. (Ljalka)

Тісто викласти у форму.

Посипати сушеними травами Провансу (готова суміш, у складі - орегано, базилік, розмарин, естрагон і т.д.), розкришити ок. півпачки (100 г) бринзи.

Накидати нарізані півкільцями цибулю і полукружьями помідори.

Заливка:

1 склянка сметани (або вершків, або йогурту)

4 яйця

сіль

перець

часник (за смаком, 1-3 зубчики, більше, думаю, не варто)



ок. 100 г тертого сиру.

Quiche oignons (цибульний киш) (Ljalka)

Тісто - пісочне.

Начинка

1 кг цибулі

2 ст. л. гусячого жиру або вершкового масла

щіпка мускатного горіха

1 ст.л. борошна

100 г густої сметани (creme fraiche)

2 яйця



сіль

перець

Цибулю почистити, порізати тонкими напів-або четвертькольцамі. Покласти в каструлю (сковороду), додати трохи води і тушкувати до прозорості. Додати гусячий жир або масло. Приправити сіллю, перцем і мускатним горіхом. Присипати борошном і добре перемішати. Додати сметану і потримати ще 1-2 хвилини на слабкому вогні. Зняти з вогню. Яйця розмішати в окремій мисочці, змішати з цибулею.

Тісто викласти у форму, наколоти виделкою.

Викласти начинку.

Запікати в розігрітій до 220 С духовці приблизно 30 хвилин.

Коментарі:

Я тушу цибулю на вершковому маслі, викладаю у форму і заливаю сумішшю - яйця, вершки (сметана, йогурт ...), сіль, перець, мускатний горіх, сир.

Чому не робила "класику" - Сама не знаю, треба буде спробувати.

Яєчний киш.

Тісто: 225г борошна, 1 яйце, 125г маргарину, 5 ст. л. холодної води, сіль, трохи мускатного горіха.

Замісити тісто і поставити на 1 годину на холод.

Начинка. Передбачено 2 варіанти - "ледачий" і " для гостей".

Ленінвий: 400г печериць, 3 середні цибулини, 1 пучок зелені (я беру кріп і петрушку), 5 яєць, 100г creme fraiche (в оригіналі), що в легку замінюється 100г 30% сметани, 100г тертого сиру (я беру поострее), 200г шинки. Тісто розкачати і покласти у форму (4 см заввишки). На тісто кладу порізані печериці та цибулю, збиваю яйця зі сметаною, додаю сир і зелень. Заливаю гриби і зверху викладаю шинку. Печу при 200 градусах 45 - 50 хвилин.

Для гостей: кількість продуктів таке ж (хіба що печериць можна взяти 500г). Відкласти 12 капелюшків грибів (без ніжок). Інше робиться як в ледачому рецепті. З 50г масла, зелені і зубчики часнику роблю часникову олію і начиняю їм відкладені капелюшки грибів. Викладаю їх на киш разом з шинкою з розрахунку 2-3 на порцію. Піч також 45-50 хвилин

Весняний.

тісто: 250 г борошна, дрібка солі, 1 жовток, 125 г масла, 50 мл холодної води.

начинка: 200 г шинки, 450 г мороженої овочевої суміші Кайзер, 2 жовтки, 4 яйця, 55 г масла, 80 г тертого сиру, 250 г крем фреш, сіль, перець, мускатний горіх.

Замісити тісто і на 2 години в холодильник.

Викласти у форму, промаслений маслом і сформувати бортікі.Виложіть нарізану шинку і овочі замороженние.Посипать сиром.Смешать яйця, крем фреш, сіль і мускатний горіх з перцем і вилити сверху.Сверху натерти масло.

в нагрітій до 180С духовці пекти близько години.

Lorraine

бекон не надто солоний: 250 гр

яйця: 4

тертий сир

вершки: 3 dl

мускатний горіх: 1 щипотку



Схожі рецепти

Kish (testo)
Kish (testo)
 
144