Мусака (від Клов)

Фото - Фото - Мусака (від Клов)

Знадобиться

МУСАКА

2 кг. баклажан (дліненькіх, світло бузку кольору)

3ст.л. оливкогоолії

1 велика цибулина, дрібно нарізана кубиками

2-3 зубчики часнику розчавленого або 3-4 ст.л. печені часниковою пасти (давала рецепт)

500 гр. баранячого фаршу (можна і грвяжего)

2 середньої величини томатів, очищених і нарізаних дрібними кубиками

2 ст.л. дрібно нарізаної петрушки



щіпку кориці, сіль, перець

2 яйця (взболтание)

3 4 чашки йогурту

4 ст.л. натертого твердого сиру (можна пармезан)

олія оливкова для смаження

Моєму баклажани, нарізаємо кружечками, ложим шарами в друшляк, посоливши кожен шар, накриваємо тарілкою і ставимо вантаж. Залишаємо 30 хвилин, щоб стекла гіркота.

Готуємо фарш: на 3-х ст.л. смажимо цибулю і часник. Через 3-4 хвилини кладемо фарш і смажимо до рум'яна скоринки. Додаємо томати, петрушку, сіль, перець і корицю і варимо, поки не випарується рідина. Знімаємо з вогню.

Промиваємо баклажани, віджимаємо, висушуємо на серветках і підсмажуємо з двох боків до золотистого кольору. На деко укладаємо половину баклажан, фарш, залишилася половина баклажан.Смешіваем збиті яйця, йогурт, солимо. перчимо. Заливаємо мусака, посипаємо сиром і випікаємо 35-40 хвилин при 200С.

Пропозиції:

1. Я печу кружечки баклажан в духовці під грилем, змастивши їх пензликом злегка маслом.

2.Вместо кориці можна додати 2 ст.л. свіжого дрібно нарізаного базиліка і м'яти.

3.Очень часто роблю і шар з підсмаженої картоплі і шар підсмажених кабачків цукіні. Це так вигледят: картопля + баклажани + цукіні + фарш + цукіні + баклажани

+картопля + заливка + сир. Картоплю і цукіні теж злегка підсмажити.

4.Чи приготувати і без м'яса, посипаючи між шарами натертим сиром фета.

У класичному варіанті мусака заливається соусом бешамель. Його рецепт дасть Жаннушка. Вона майстриня така Але мої рідні не хочуть бешамель. Цей спосіб мені підказала одна добра бабуся. Ну а ви спробуйте двома способами

Як готувати