Ромова баба (mouse)

Фото - Фото - Ромова баба (Mouse)

Знадобиться

Борошно - 300 гр

Дріжджі - 40 гр (Дріжджі вказані мокрі, тобто з пачки. Оскільки тісто досить здобне, то і дріжджів треба чимало, щоб піднялося добре.)

Яйця - 3 шт + 3 жовтки

Оливкова олія - 1 + 1/2 кавової чашечки



Сіль - щіпка

Ром - 1/2 пляшки

Вода - 1/2 літра

Цукор - 300 гр + 1 ст.л.

Як готувати

Отже, дріжджі розтираємо з 1 ст.л. цукру і замішуємо тісто з дріжджів, борошна, яєць і масла. Якщо руками, то вимішуємо його хвилин 15, інтенсивно "кидаючи" його на дошку, поки воно не перестане липнути до рук і не стане таким гладким, однорідним і красивим. Беремо круглу форму діаметром 30 см з діркою посередині, змащуємо її маслом і викладаємо тісто, як слід з'єднуючи краю. Даємо піднятися в теплому місці приблизно годину. Коли тісто дійде до верху дірки ставимо форму в розігріту до 190 град духовку приблизно на 20 хвилин.

Тим часом готуємо сироп. Цукор розчиняємо в гарячій воді і додаємо ром (цукор кладеш у воду і розігріваєш до повного розчинення, після чого, проваривши хвилинку / іншу, додаєш ром і вимикаєш вогонь). Готову ром-бабу просочуємо приблизно 2 / 3сіропа (гарячу бабу гарячим сиропом. Я роблю так: поливаю зверху, потім дуже акуратно ножем як би відсовую краю баби від стінок і вливаю сироп туди), даємо охолонути, накриваємо плівкою і ставимо в холодильник на всю ніч (або день). Перед подачею розігріваємо залишився сироп і заново поливаємо ром-бабу (перед подачею я бабу перевертаю на блюдо поливаю ще раз + вприскую в декількох місцях шприцом). Прикрашаємо збитими вершками і дрібно порізаними цукатами і подаємо до столу.

Виходить дуже пишне і дуже пористе тісто, яке ти просочують від душі сиропом, в результаті краще їсти ром бабу ложкою.

З цієї кількості тесту я печу у формі діаметром 28 см з діркою ....... висота бортиків ... сантиметрів 6-7, напевно ....