"Голубчики"



Як готувати

Є два способи приготування голубчіков- смажити і тушкувати, обидва гарні. Фарш: це може бути як свинячий так і суміш. Нам з чоловіком сподобалося додавати у фарш серце-волію свиняче. Відварити рис і додати його до смаку і желанію- рису може бути мало не половина від фаршу а то і без м'яса ... Ну поки з м'ясом. капусту порубати на шматочки приблизно в пару квадратних сантиметрів, змішати з фаршем. Якщо фарш з Жирненький свинини то голубчики краще смажити: зліпити продолговатенькіе "котлетки" і в розпеченому маслечко до готовності- соус подати до готового блюда окремо. Якщо фарш яловичий або ще з серцем, то по-моєму смачніше гасити: теж обсмажити, залити сметаною навпіл з томатом або кетчупом і згасити під кришкою. Мені здається що ліниві голубці на відміну від звичайних при розігріванні НЕ вкуснеют- тому я ліниві розігріваю в духовці під сиром а я роблю великі тефтелі (дві на порцію, як гоубцов), відраховую листя капусти - стільки, скільки тефтелей вийшло. ріжу їх на квадрати - приблизно 3 на 3 см. половину капусти кладу на дно широкої каструлі, на капусту тефтелі (зазвичай 10-12 штук) зверху залишок капусти. заливаю, зазвичай, томатним соусом розведеним водою, щоб тільки покрив капусту. (Буває, сметану розводжу водою і додаю соєвий соус і теріякі, або корейську соєву пасту або гранатовий соус під кінець готування). тушу під закритою кришкою. потім відкриваю кришку і випарюють лішнee, якщо хочу. приблизно я беру 400г яловичини, стільки ж свинини. фарш роблю сама з немороженого м'яса, фарш виходить такий клейкий, що туди можна що і скільки xочешь вмесіть. я зaрaнее відварюю третину (можна половінy) чашки рису, рис треба остудити перед перемішуванням з м'ясом. через м'ясорубку пропускаю середню цибулину, яйця не кладу додаю сoль і пряності в завісімoсті від настрою. виходить дуже на голубці схоже, тільки м'ясо більше просякнуте соусом, а капуста навіть вкуснееілі яєчно майонезно- сирною масою, а можна і відразу їх так запекти ...