Гарнір з картоплі

Фото - Фото - гарнір з картоплі

Як готувати

Я люблю картоплю засмаженою (але не в стадії обугливания, звичайно:-)))

gt; Наливаю рослинне масло на сковороду, розжарюються і висипаю картоплю. Картоплю, після того, як очистила, обсушую, потім нарізаю брусочками, ще раз промокає х / б ганчіркою і - на сковороду. Якийсь час не перемішую, поки внизу не утвориться рум'яна золотава скоринка. Знижую нагрів приблизно на 2 позиції, інакше буде горіти, а всередині залишиться сира. Потім час від часу повністю перемішую, щоб картопля рівномірно обсмажилася. Солю її ближче до кінця смаження дрібною сіллю, щоб великі шматочки на зубах не хрустіли. Ось з маслом ... Сильно багато - погано, мало - теж погано. Я як то на око вже звикла і виходячи з кількості картоплі. Так, незадовго до закінчення смаження накриваю кришкою сковороду, щоб картопля стала ще і м'якою. Але це необов'язково. Смажити більше люблю на тефлоні. Ось і все:-)) І ніяких особливих хитрощів. Так, забула сказати, що спеції додаєш за смаком. Є ще варіанти запеченої в духовці, але це вже інша історія:-))

Так, ще як варіант - обсмажування вареної картоплі скибочками середньої товщини. Теж смачно.

Коли з'являється молода картопля, беру саму мелочевку, мою гарненько, відварюю до готовності, але щоб не розварилася, обдати холодною водою, знімаю шкірку і обсмажую на олії з великою кількістю цибулі. Обалденно смачно!

Зазвичай для свята картоплю просто варять, тому як смажити на велику компанію проблематично. Я зазвичай відварюю картоплю до готовності (бажано одного розміру) заздалегідь. Потім, практично перед подачею на стіл, розрізаю уздовж на дві частини і швидко обсмажую з двох сторін на великому вогні в рослинній олії до красивого скоринки. Потім просто викладаю на блюдо. Можна посипати зеленню і дрібно рубаним часником.

Дуже смачні варіанти, особливо враховуючи те, що минулорічна картопля вже зовсім несмачною стала.

Ось що з нею можна зробити:

1. Просто картопля в сметані.



Як тільки у мене з'явилася мікрохвильовка, всі овочі варю, запікаю, тушу тільки в ній. Але можна і на звичайній плиті, а потім сунути в духовку. :)

Варимо очищену картоплю майже до готовності, але не зовсім. Зливаємо воду, заливаємо сметаною і в духовку (або мікро) допекаться в сметані. При подачі щедро посипати тільки що з'явилася зеленню - цибулею, петрушкою, кропом. Мені, наприклад, подобається, коли приправлено тільки чимось одним. :)

2. З вершковим маслом - більш вживано для духовки

Так само варимо, але на дно каструлі кидаємо трохи олії, чекаємо поки воно розтопиться, висипаємо картоплю, ще трохи вершкового масла шматочками, і сметану зверху. У духовку.



3. Картопля по-Романівська

1 кг картоплі

100 г зеленої цибулі

400 мл сметани

200 г натертого твердого сиру

сіль, перець за смаком

З картоплею можна поступити 2 шляхами: або зварити в мундирі майже до готовності, або так само майже до готовності спекти.

Очистити картоплю. Головне, щоб вона залишилася цілою, неразвалівшейся.

Змішати сметану, дрібно порубаний лук, і 2/3 сиру. Додати сіль і перець.

Ще гарячу, але вже очищену картоплю залити цією сумішшю. Можна відразу на 30-40 хвилин у духовку при 180 С, посипавши сиром, а можна дати постояти і просочитися, а потім на 45 хвилин у духовку.