Грузинський сирої гострий томатний соус

Фото - Фото - Грузинський сирої гострий томатний соус

Як готувати

Аджикою, правда, це справа не назву. Той грузин, від якого я отримала цей соус називав його просто гострим томатним соусом, але для російської людини це майже аджика. Я його вже раз давала з рік тому, але зробила знову, і вирішила написати знову з урахуванням поліпшень і тонкощів.

На кожні 5 кг помідорів:

1.5 кг солодкого болгарського перцю (я брала суміш червоного і зеленого)

200г гострого перцю (в умовах Каліфорнії використовується Jalapeno, у якого я попередньо вичищаю насіння)

250г почищеного часнику

100 г 5% оцту (краще бальзамічного) - в оригіналі було майже в два рази більше, але мені здалося, що саме стільки якраз правильно на смак

пучок зеленої кінзи (в оригінальному рецепті її не було, але я додала, душа просила)

сіль за смаком

Помідори та перець потримати 10 хвилин в нагрітій до 250 градусів F (або 125 С). Дістати і перемолоти разом з усім іншим через м'ясорубку. Шкуру з помідор знімати не треба. Додати оцет і сіль за смаком. Дати постояти ніч при кімнатній температурі і розлити в пляшки, попередньо відкинувши на сито, щоб стік зайвий сік. Зберігати в холодильнику.

Злитий гострий сік я використовую в холодний помідорний суп гаспачо або ж як добавка в горілку. Виходить дуже навіть оригінальний варіант Кривавої Мері.