Кубанський борщ

Фото - Фото - Кубанський борщ

Як готувати

А я готую кубанський варіант борщу, без м'яса. Етомy рецептом мене навчила багато років тому моя сусідка, родом з Єйська.

На сковорідці обсмажити на олії цибулю (не шкодувати). Туди ж додати натерті на крупній тертці буряк і моркву. Додати томатний соус або кетчуп (зберігає колір і надає приємну кислинку).

Долити трохи води, накрити кришкою і тушкувати до готовності (хвилин 30), періодично помішуючи. У цей час в каструлі зварити бульйон з декількох білих грибів (в оригіналі це була квасоля, але т. К. Мій чоловік не любить квасоля, довелося внести зміни).

Змішати тушковані овочі і бульйон, додати крупно порізану капусту і солодкий перець. Проварити до готовності капусти (її важливо не переварити, вона повинна злегка похрускує).

Довести борщ до смаку томатною пастою (або кетчупом), цукром, сіллю, і аджикою. Смак повинен бути інтенсивно кисло-солодко-гострий. Додати дрібно нарезанниі часник і зелень петрушки і відразу, як закипить, зняти з вогню.

Подавати зі сметаною. Пропорціі- на око (приблизно на пару буряків, одна велика цибулина, одна велика морквина, стать невеликого качана капусти, один перець, 5-6 сухих грибів).