Сациві від светик

Фото - Фото - сациві від Светик

Як готувати

Зрозуміло, сациві - "справжній" (Я все-таки трошечки грузинка), рецепт з тбіліського ресторану (правда, дістали його мої батьки в 60-і роки, але він від цього не стає гірше). Готую його практично з закритими очима, виходить завжди. Ось тільки в останній раз вирішила поекспериментувати і горіхи, часник і киндзу НЕ через м'ясорубку пропустила, а в кухонному комбайні змолола. Тепер буду робити так завжди - ще смачніше виходить.

Підготовлену тушку курки покласти в каструлю, залити холодною водою і варити, поки вода не закипить. Потім вийняти з бульйону, посолити і посмажити в духовці до готовності.

З бульйону зняти жир і використовувати його для пасерування дрібно нашаткувати лука.

Пропустити через м'ясорубку волоські горіхи, часник і зелень киндзи, розвести бульйоном, додати перець, шафран, сіль, влити в каструлю з цибулею і варити хвилин 15-20. До закінчення варіння додати винний оцет, мелені корицю, гвоздику, насіння киндзи і хмелі-сунелі.

Гарячу курку нарізати шматками, залити гарячим соусом і охолодити.

На курку середньої величини: цибулі ріпчастої - 700 гр, очищених волоських горіхів - 2 склянки, пучок киндзи, насіння киндзи - 1 чайна ложка, часнику - 1 головка. Кориці, гвоздики, шафрану, перцю, хмелі-сунелі, оцту і солі - за смаком.