Шаньги

Фото - Фото - шаньги

Як готувати

Шаньги (шанежки) я печу часто, особливо взимку. Усі, хто коли-небудь пробував їх, відзначають особливий смак. Шанежки повітряні, дуже ситні, коли я їх печу - інших страв на столі зазвичай не буває (правда, кількість шанежек досягає 60-80 штук). У вихідні дні вони замінюють нам і обід і вечерю. Хороші і з чаєм і, замість хліба, з супом (кислими щами, борщем). Моя бабуся примовляла «їж, Манюшка, дев'ятий шанежки, я ж не вважаю», справді, мої дітки можуть їх їсти поки вони є

1 кілограм борошна перемішую з 1 пачкою (11 гр.) Швидкорозчинних дріжджів, додаю 1 столову ложку солі (крупного помелу), 3 столові ложки рослинної олії (без запаху), розводжу 1 літром теплого молока, додаю 1 столову ложку вершкового маргарину (розігрітого до рідкого стану), 1 яйце, 1 чайну ложку меду (можна цукрового піску). Все ретельно перемішую, накриваю каструлю з тестом серветкою і даю піднятися (1-1,5 години). Коли тісто підніметься, ставлю варити картопляне пюре. Тісто піднялося вдруге, пюре зварилася, дістаю формочки (з товстої фольги), змащую їх маргарином (зазвичай - вершковий, «Господарочка»), накладаю тісто у форму столовою ложкою, змоченою водою, зверху кладу картопляне пюре, даю трохи піднятися і - в духовку (250 градусів) на 7-10 хвилин, поки шанежки не зарум'яниться.