Домашній хліб (аленка)

Фото - Фото - Домашній хліб (Аленка)

Знадобиться

8 чашок теплої води

4 стіл. ложки сухих дріжджів



3-4 стол. ложки цукру

Це опара. Змішати все добре, залишити до тих пір, поки не з'явиться піна на поверхні. Після цього розділіть опару на дві великі чашки (Не вимірювальні, а просто чашки, в яких ви будете змішувати інгредієнти). Навіщо це треба? Тому що тісто дуже сильно підніметься, і в одну чашку просто не поміститься. У кожну чашку з тестом додати по 1 чашці (вимірювальної) коричневого цукру, по 1 чашці рослинного масла, і по 4 чайні ложки солі. Змішати все добре. У кожну чашку з тестом додати по 5-6 вимірювальних чашок борошна. Додавати поступово, після того як добре перемішали попередню порцію борошна. Потім все це справа дуже добре заважаємо-заважаємо і починаємо потроху додавати борошно до тих пір, поки тісто не стане м'яким, але не рідким і в той же час не переборщіть з борошном. Спочатку воно, родима, буде дуже сильно липнути до рук, вам треба довести його до такої консистенції, щоб воно, залишаючись м'яким, було не таким липучим. Можете використовувати рослинне масло, я маю на увазі, змастіть руки, тоді буде легше місити тісто. Довели його до потрібного стану, тепер місите, нічого, якщо воно знову почне трохи липнути до рук, я називаю цей процес "тісто борошно їсть", Змастіть стіл, на якому місите маслом, руки, і місите, місите, місите. Ну близько 15 хвилин. Ідеально, якщо вам процес замішування приносить задоволення, адже воно, тісто, таке тепле, м'яке, податливе. Ну, гаразд, я продовжую. Вимісити, тепер накрийте тісто рушником або серветкою і поставте в тепле місце для підйому хвилин на 40. Розділіть тісто в кожній чашці навпіл. Одна половина - одна булка. Разом - 4 булки. Сформуйте булку і покладіть у змащену маслом форму. І знову повторюємо - в тепле місце хвилин ну 40. Пекти при температурі 180С = 350F близько 40-50 хв. Це вже залежить від вашої духовки. Для створення паски треба воду замінити молоком, додати 12 яєць, після того як ви зробили опару. Ще краще, я думаю, буде, якщо ви додасте одні жовтки. І тісто має бути ще м'якше, ніж хлібне, майже липнуче до рук. Не перестарайтеся з борошном! Для булочок - половину води замінити молоком, тісто теж м'яке, як на паску. Сформуйте булочки і посипте їх зверху цукром. В іншому - все те ж саме. Смачно! Але я не збираюся зупинятися у своїх експериментах і хочу спробувати цей рецепт з різними варіаціями і видозмінами :). Якщо що путнє вийде, напишу.

Як готувати