Оселедець "в шубі"

Фото - Фото - Оселедець

Як готувати

Невідомо мені, звідки з'явився цей салат. Не в моєму житті, зрозуміло, а взагалі, тобто я не можу ідентифікувати його і зарахувати до якоїсь кухні. Хіба що до "радянської"... Однак люблю я його до самозабуття. Кращого зимового салату для мене не існує. Отже ...

Продукти:

0.4 кг картоплі

0.4 кг моркви

0.4 кг буряка

10 курячих яєць

4 цибулини

3 великих жирних оселедця

2 банки майонезу "Провансаль", "Хелманнз"

Овочі ретельно миються і ставляться варитися до готовності, причому буряк потрібно варити окремо. Яйця теж відварюються круто і охолоджуються для більш легкого зняття шкаралупи, а потім ретельно подрібнюються.

Поки варяться овочі, готуємо оселедець, очищаючи її від шкури і кісток. Отримане філе нарізаємо кубиками 0.5 * 0.5 см. Цибулю також чистимо і нарізаємо досить дрібно.

Як тільки овочі зварилися, охолоджуємо і очищаємо їх від шкірки. Картоплю нарізаємо кубиками, як оселедець, а буряк і моркву натираємо на тертці.

Беремо велику тарілку, викладаємо на неї половину картоплі і розрівнюємо. Зверху намазуємо шар майонезу. Половину цибулі також викладаємо, розрівнюємо і намазуємо майонезом, потім половину оселедця - майонез - половину моркви - майонез - половину яєць - майонез - половину буряків - майонез.

Весь процес повторюється ще раз в тому ж порядку. Після того, як верхній шар буряка покриється майонезом, салат накривають і відставляють в холодильник приблизно на 1.5 години, щоб інгредієнти добре просочилися майонезом. Після цього - смачного! Горілочка до цього салату, як каже Архівша, що не optional, а обов'язкова!